سنسور های فشار

در حالت کلی این سنسور ها بر اساس محیطی که فشار ان را اندازه گیری می کنند قابل تقسیم بندی به دو گروه سنسور های محیط گازی و سنسور های محیط سیال می باشند .در اغلب مدل ها امکان اندازه گیری فشار به انتخاب کاربر در محیط های متفاوت و  در بازه های مختلف کاری متناسب با تنظیمات سخت افزاری وجود دارد. به این منظور لازم است تا متناسب با نوع پروسه نسبت به تغییر وضعیت Deep Switch  های تعبیه شده بروی سخت افزار اقدام و متناظرا بازه کاری سنسور را در رنج های مختلفی تنظیم نمود. با این توضیح در صورت تهیه یک مدل مشخص ، در صورتی که نیاز کاربری و یا رنج فشار در فرایند مورد نظر تغییر کند ، کاربر قادر خواهد بود تا به راحتی و بدون نیاز به دانش فنی خاص و صرفا با اطلاع از نحوه اعمال تغییرات جزئی ، نسبت به بهره برداری از سنسور در شرایط جدید اقدام نماید . بدین ترتیب فرآیند انتخاب محصول از بین لیست متنوع محصولات به میزان قابل توجهی کوتاهتر شده و همچنین امکان بروز خطاهای احتمالی در فاز طراحی و حتی پس از آن را کاهش می دهد. علاوه بر رنج اندازه گیری فشار کاری ، امکان انتخاب زمان پاسخ گویی ،واحد اندازه گیری فشار و نیز امکان انتخاب سایر موارد مرتبط با عملکرد سنسور نیز قابل تنظیم توسط کاربر میباشد. به طور کلی در مدل های متفاوت از حسگرها امکان اندازه گیری فشار در بازه  20 پاسکال تا 300 بار پیش بینی شده که با توجه به نیاز کاربری لازم است تا از بیت محصولات با دقت انتخاب شود.

از موارد کاربرد این خانواده استفاده از آن ها در صنایع داروسازی و اندازه گیری اختلاف فشار اتاق های تمیز در این گونه از مجتمع ها ، صنایع تهویه می توان نام برد.

 

جدول زیر نمایی کلی از طبقه بندی تولیدات سنسور های فشار را در انواع مجهز به صفحه نمایشگر و بدون نمایشگر به صورت خلاصه ارائه میدهد.

دریافت کاتالوگ