سنسور های دما

بی شک سنسورهای دما در انواع مختلف از پرکاربردترین محصولات در صنایع به شمار می ایند . از همین رو با توجه به تنوع کاربرد این سنسورها در هر یک از صنایع سری کاملی از محصولات تولید شده توسط کمپانی S+S به جهت پوشش نیازهای متفاوت تولید و هم اکنون در دسترس قرار دارد. در کلیه محصولات این بخش ، مجموعه سنسور و ترنسمیتر مربوطه جهت انتقال سیگنال الکتریکی ، در پوششی پلیمری مقاوم در مقابل نفوذ آب ، گرد و غبار ، ذرات معلق در هوا محافظت شده میباشند . در اغلب مدل ها امکان اندازه گیری دما به انتخاب کاربر و  در بازه های مختلف دمایی متناسب با تنظیمات سخت افزاری صورت گرفته وجود دارد. .  به این منظور لازم است تا متناسب با نوع پروسه نسبت به تغییر وضعیت Deep Switch  های تعبیه شده بروی سخت افزار اقدام و متناظرا بازه کاری سنسور را در رنج های مختلفی تنظیم نمود. با این توضیح در صورت تهیه یک مدل مشخص ، در صورتی که نیاز کاربری و یا رنج دمایی فرایند مورد نظر در آن تغییر کند ، کاربر قادر خواهد بود تا به راحتی و بدون نیاز به دانش فنی خاص و صرفا با اطلاع از نحوه اعمال تغییرات جزئی ، نسبت به بهره برداری از سنسور در شرایط جدید اقدام نماید . بدین ترتیب فرآیند انتخاب محصول از بین لیست متنوع محصولات به میزان قابل توجهی کوتاهتر شده و همچنین امکان بروز خطاهای احتمالی در فاز طراحی و حتی پس از آن را کاهش می دهد.

علاوه بر بازه اندازه گیری سنسور های دمایی ، شرایط محیطی نصب (اعم از دما ، رطوبت)  نیز تاثیر به سزایی در انتخاب یکی از انواع این گروه از محصولات دارد . گروه هایی از سنسور ها با قابلیت نصب در داکت ها ، سنسور های تماسی ، سنسور ها با پراب  های کابلی در طول های متفاوت و نیز درجه حفاظت (IP) گوناگون از جمله موارد حائز اهمیت در انتخاب یک سنسور به جهت اندازه گیری دما به شمار می آید.  ازجمله کاربردهای تولیدات در این بخش به صنایع تولیدی ، داروسازی و صنایع شیمیایی ، سیستم های تهویه مطبوع ، اماکن عمومی (هتل ها ، رستوران ها ، مراکز اداری و تجاری ، شرکت ها و ادارات ، مدارس ، پاساژها و...) و اماکن مسکونی اشاده کرد.

دسته بندی سنسور های دمایی بر اساس تغذیه در حالت کلی و از لحاظ عملکردی که در خروجی دارن به دو دسته کلی قابل تقسیم بندی می باشند :

سنسور های اکتیو – در این خانواده از سنسور های دمایی ، لازم است تا تغذیه مربوط به جهت عملکرد سنسور توسط کاربر و به صورت مجزا تامین و متصل گردد.

سنسورهای پسیو – در این خانواده از سنسور های دمایی ، لازم نیست تا تغذیه مربوط به جهت عملکرد سنسور توسط کاربر و به صورت مجزا تامین گردد. سنسور به صورت اتوماتیک از طریق سیم هایی که خروجی روی آن ها ارسال می گردد ، تغذیه خود را نیز تامین می نماید.

جدول زیر نمایی کلی از طبقه بندی تولیدات سنسور های دما را در انواع مجهز به صفحه نمایشگر و بدون نمایشگر به صورت خلاصه ارائه میدهد.

علاوه بر دسته بندی اخیر ، انواع متفاوتی از سنسور ها بر حسب نوع نصب و بهره برداری از جمله سنسورهای محیطی ، داکتی یا کابلی ، سنسور های تماسی و یا سنسور های پیچ شونده در انواع مدل ها موجود می باشد .  

دریافت کاتالوگ